Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2010

5. 1. 2010

13.11. Zkouška BH

Boldy dnes složil zkoušku BH . Je velice šikovný. Využili jsme hodiny Obedience, na kterou chodíme zhruba 2 měsíce a šlo to úplně samo .

7.11. Česká Rybná

dnes jsem jela s Boldym k Ločkům na ovečky, a také, protože zde byla Nicky Akumulátor, se kterou plánují štěňátka. Nicky Boldyho nadšeně uvítala, ale ten, protože věděl, že jsou za plotem ovečky nevěnoval jí tolik pozornosti, jak by si ledajaká žena přála...

Jelikož bylo světlo, snažili jsme se udělat společnou fotku psího párečku, ale Boldy, protože viděl ovečky nespolupracoval a tvářil se jako pako. Uši přiložené k hlavě a hlavně už mě pusťte za těma ovcema jinak někam utečou.

Nakonec se dočkal a povodil si ovečky. Jelikož jsem ho dřív povelovala a on nemusel přemýšlet, snažím se na něj nyní mluvit co nejméně a čekám, jak si poradí s danou situací. Musím ho pochválit, je moc šikovný a reaguje na sebemenší posunek ruky (hůl nepoužívám, protože je u něj zbytečná). Pásla také Nicky. Na to, že u ovcí byla poprvé a jediné co doposud pásla jsou kola a auta, ukázala, že svého otce (Roba) nezahambí a pomůže mu ovce pohlídat, aby nikam neutekly.

Bylo to báječně strávené nedělní odpoledne

28.10. Hradec Králové

Původně jsem měla závodit i s Amálkou, ale protože Jana získala tolik potřebné sebevědomí, ráda jsem jí Amálku přenechala, aby si s ní zaběhala. Já se alespoň mohla naplno věnovat Boldymu.

Parkury stavěla Slávka Podmolová. Parkury měla nápadité a pěkně běhavé.

První se běžel jumping. Boldy vyrazil o fous dřív než dostal povel a to mě dostalo do takové pozice, kdy jsem nebyla tam kde jsem být měla. Naštěstí je vnímavý a pokud mu dám jasný povel jde to co mu řeknu. Měli jsme jedno odmítnutí, které mě mrzí, ale jinak skvělý běh, který jsem si bájčně užila . Další závod byla zkouška LA2. Jelikož zde byly zónové překážky, dala jsem si za úkol Boldyho vrátit, pokud skočí ze zóny dřív než mu řeknu. Stalo se to hned na začátku, kdy mi Boldy nezastavil na áčku. Vrátila jsem ho a doběhla bez jediné chybičky . Poslední běh bylo agility. Opět jsem se dobrovolně diskla na ačku. Moc děkuji Slávce, že jako jedna z mála rozhodčí chápe rozdíl, který psi vnímají pokud jsou na závodech, nebo trénují. Boldy si po dlouhé době uvědomil, že zóny je třeba dodržovat .

Jumping - 8. místo

LA2 + agility - diskvalifikace

 
 
Při poslední aktualizaci se mi odhlásila stránka. Byla jsem hodně naštvaná a tak jsem se k dalším aktualizacím odhodlala až nyní....
Začnu EO, na které jsme se s Boldym kvalifikovali a které nám zajistilo fotku v časopise Pes přítel člověka
 

24.7. - 25.7. EO Liberec

Mé první velké závody, na které jsem se velice těšila se málem rozplynuly při Boldyho kulhání. Nevěděla jsem co se děje, Boldy takto nikdy nekulhal. Naštěstí to byl "pouze" sedřený polštářek.

Sraz závodníků byl v pátek, v Liberci, v 7 hodin ráno. Vyjížděla jsem z domu a dojela do Liberce na čas. Dostali jsme pokyny jak se chovat, co, kde, kdy a na koho se máme obrátit. Pak následovala veterinární kontrola. Po ní byl trénink, na který měl každý stát vymezený časový limit. Boldyho jsem nechala odpočívat. Stále na packu kulhal a tak jsem neměla zapotřebí mu to dráždit. Pátek uběhl jako voda. Večer než jsem usnula začalo pršet....

A pršelo i v sobotu ráno. Nepřestalo pršet ani v poledne, ani po poledni a občas z toho byl pořádný slejvák. Ale nepředbíhejme.

První závod, který nás čekal byl jumping od rozhodčího Michaila Kirillova. Byl hezčí, než ty, které nám stavěl při kvalifikačních závodech, ale také obtížný. S Boldym jsme nastoupily na start s číslem 334. Stále pršelo...Zazněla píšťalka a Boldy odstartoval. Běžel dobře, ale to bych nebyla já, abych někde neudělala chybu....Po jedné z překážek byly vedle sebe 2 tunely. Já Boldymu řekla jen tunel a běžela jsem...no a on si vybral ten druhý...takže píšťalka oznámila disk. Běželi jsme dál, měla jsem radost, že jsme dali náběh do slalomu i přes past, která byla ve znamení skokovky, která stála v cestě.

Na start agility jsme čekali do samého závěru, protože jsme šli na start jako poslední. V pátek, když nám to oznámili jsem byla ráda, ale když jsem viděla tu paseku co nadělal déšť a závodníci před námi, měla jsem trochu obavy. Při odběhnutí asi 250 závodníků se nechtělo pokračovat ani panu rozhodčímu Spolkovi, který závod pískal. Pomocníci ve snaze připravit podobné podmínky jako měli závodníci před námi začali na trávník vozit písek a odváželi bláto a vodu. Možná to pomohlo prvním dvěma závodníkům,ale my měli bahenní prohlídku a bahenní běh.

Rozhodla jsem se, že než si ničit kopačky, tak raději poběžím v holinách, ve kterých se mi běhá také dobře, protože mají drsnou podrážku a v tom blátě to bylo nakonec stejně jedno. Pár závodníků odstoupilo, ale většina jich běžela.

Nastoupili jsme na start. Boldy zůstal na startu a po mém povelu vyběhl. První polovinu jsme dali nádherně, ale pak byl rovný tunel, za kterým byla ve stejném směru skokovka, která byla past. Bohužel se mi Boldyho nepovedlo odvolat a diskli jsme se. Pak byla kladina, na které jsem Boldyho pochválila a poslala ho do tunelu. Pokud bychom se nediskli, bylo by vše v pohodě, ale má pochvala způsobila, že jsem byla pomalejší, než jsem myslela a za tunelem jsem se s Boldym srazila. Přesněji, on mi vběhl pod nohy a ukázkově mi je podtrhl. Následoval pád do bláta, který na fotkách i videu vypadá děsivě, ale dopadlo to dobře. Boldymu, ani mě se nic nestalo. Jen jsme byli trochu víc špinavý . Taková perlička na závěr dne...v areálu byly sprchy a já měla v autě čísté oblečení. Ručník jsem si zapoměla vzít z chatky, kde jsem byla ubytovaná. Poprosila jsem o půjčení ručníků a bylo mi vyhověno....Po koupeli, kdy jsem byla osvěžená, čistá a voněla jsem mýdlem, jsem použila zapůjčený ručník. Trochu jsem se utřela a začala jsem cítit ten smrad, který byl v tom ručníku. Dotyčná osoba si myslela, že si chci utřít bláto a obětovala psí ručník... Já scháněla ručník, do kterého se můžu utřít až budu čistá!

Druhý závodní den se běžela družstva.Já byla společně s Tondou Divišem, Monikou Prokopovou a Anetou Grygarovou. Počasí bylo mnohem lepší a trať byla také v pohodě.

Natoupili jsme v první skupině a na start jsme šli jako třetí družstvo. Byla jsem tak nervózní, jako asi nikdy. A podle toho to vypadalo. Na čtvrté překážce jsem nás diskla. Naštěstí ostatní členové družstva zaběhli. Byla pouze jedna shozená laťka.

Druhý běh jsem doběhla, ale trestných bodů jsem nachytala asi 22 (2 odmítnutí byla časová penalizace 2 vteřiny). Naše družstvo skončilo na 18 místě z 80 startujících.

Zážitků jsem si přivezla hodně. Minimálně se budu za rok snaži opět kvalifikovat!

10.7. Dvůr Králové nad Labem Opsion 11

Poslední závody před EO, na kterých jsem si chtěla potrénovat zóny a celkově získat jistotu, že nám to běhání s Boldym jde. Zaběhli jsme všechny parkury, které stavěla Lenka Pánková čistě (to se nám stalo úplně poprvé ). Bohužel díky držení Boldyho na zónách jsme byly pomalejší v čase a ze tří běhů jsme obsadily 2x 4 místo (Agility, LA2). A jednou 3. místo v Jumpingu .

2.7. - 4.7. Moravia OPEN

Závody se rozhodli pořádat rodinka Dostálovic a Lenka Svaková a myslím, že se jim to povelo na 1*. Měli pozvané rozhodčí z Francie (Pascale Crepsel), Rakouska (Bernd Hüppe) i z Čech(Lenka Pánková, Jiřina Máčková). Jeli jsme s Boldíkem na závody už v pátek. Čekala nás postavená zkouška LA2, kterou pískala Pascale. Parkur se mi velice líbil. V konkurenci 40 týmů jsme zaběhli zkoušku s jednou chybou na 4 místě

Druhý den jsme zaběhli střídavě s chybou, nebo jsme se diskly. Diskvalifikace byly zbytečné. Jednou jsem si Boldyho příliš pohlídala, až jsem ho stáhla dřív než jsem měla a při druhé diskvalifikaci jsem se zapoměla otočit . V bězích, které jsme doběhli nám spadla laťka (29. místo/119 týmů) , nebo při mé dezorientaci jsem Boldyho poslala pozdě do slalomu. Byl z toho špatný náběh (21. místo/98 týmů). Těmito hloupými chybami nám uteklo finále jednotlivců, které se konalo na závěr sobotního závodního dne. Atmosféra finálových běhů byla úžasná, fandilo se o 100šest.

V neděli se rozhodlo, že se poběží pouze 3 běhy, bylo to rozumné. Závody i tak skončili v 16 hodin a při představě, dalšího běhu, by to trvalo minimálně o další 2 hodiny déle. Nedělní běhy se započítávaly do součtu. Nás se bohužel netýkal, protože jsme se diskvalifikovali ve všech bězích.

26.6. - 27.6. - Mistrovství Východních Čech

Ve Dvoře Králové pískali dva rozhodčí... Tomík Glabazňa a Petr Rybář. Jela jsem pouze v sobotu a jako na potvoru stavěl Petr Rybář. Raději běhám u Tomíka Glabazni, který stavěl parkury L až v neděli. Moc se nám nedařilo, bolely mě záda a nějak špatně jsem se vyspala. První běh jumping jsem boldyho navedla do odmítnutí a tím jsme skončili na 7. místě/ 45 týmů se 3 nejlepším časem . Zkouška mi vůbec nesedla, motala jsem se jak vítr v bedně a tak jsem raději odešla. V Agility jsem si nepohlídala Boldu a ten mi vběhl místo na překážku do tunelu. Byl to hezký parkur a do té doby čistý. Do konce bylo asi jen 5 překážek....

20.6. - Zkouška ZOP

Tak jsem se rozhodla, že bych kromě agility s Boldym začala dělat poslušnost. O možnosti složení zkoušky mi dala vědět kamarádka Jana, která mi o nich řekla před týdnem. V pondělí jsem byla na tréninku, abych věděla o čem to je. Dostali jsme mnoho rad na zlepšení a já věděla na čem zapracovat. Nejtěžší bylo pro Boldyho odložení, které ho nebaví, protože je to nuda a také přivolání mu dělalo velký problém. Naštěstí zkušení trenéři poradili fígle a my šli na zkoušku.

První část obsahovala dlouhodobé odložení a poslušnost na vodítku i bez. Boldy byl bezvadný, dával pozor a tím jsme si vysloužili plný počet bodů a pochvalu za nejlepší poslušnost dne . Cvičení ve skupině Boldyho moc nebaví, ale i tam se ukázal v tom nejlepším světle a dalších 50 bodů přibylo.

Boldy složil zkoušku ZOP na výborně s plným počtem 100 bodů!

22.6. - Pohár pro mazlíky

Dostala jsem chuť na závody a vydala se na sobotu do Dvora Králové. Závody pískali Tomík Glabazňa ( pro sobotu SA, MA) a Petr Rybář (pro sobotu LA, neděle byla obráceně). Protože byl Tomík na druhém parkuru a nepískal v sobotu LA  mě mrzelo, protože u Tomíka běhám raději než u Petra, ale tak hrozné to naštěstí nebylo. První závod Jumping dopadl nejlépe. Možná to bylo i počasím, které se později zhoršilo (bylo nepříjemné dusno, ze kterého mě bolela hlava), ale Boldy s jedním odmítnutím skončil na 7. místě. Zkoušku ani Agility jsme nedoběhli. Moc mě to mrzelo, protože běh Agility byl opravdu moc krásný.

19.6. - 20.6. 2. kvalifikační závod reprezentace

Po týdnu trénovaní s Tondou jsem jela na další kvalifikačky. Byla jsem už trochu nervózní, protože jsem věděla, že máme šanci dostat se na EO. Hned první běh se má nervozita projevila a Boldyho jsem navedla na diskvalifikaci. Poté se mi povedlo 5 běhů zaběhnout, ale pouze jeden byl čistý a dostali jsme za něj 1. bod. Další dva byly s chybou také po 1 bodíku a další dva zaběhnuté s chybami přisuzuji své špatné koncentraci. Poslední dva nedělní behy jsem byla už opravdu unavená a Boldyho jsem diskvalifikovala už na druhé překážce.

S Boldym jsme se nominovaly na EO!!!

14.6. - 18.6. - Agility tábor s Tondou Grygarem

Na tábor s Tondou jsem se velice těšila. Když jsem ještě pracovala ve Vodafone, jezdila jsem k němu trénovat každý týden. Opět jsem si uvědomovala, že Agility je o pohybu a tím, že se zastavím vše pokazím. Byl to báječný víkend se skvělými lidmi a novými kamarády .

6.6. - Neoficiální závod Blansko

Do Blanska jsem se rozhodla přihlásit, protože jsem potřebovala potrénovat odložení a zóny na áčku. Perlička byla, že závodník, který se umístí v jumpingu na 1. místě, vyhrává 1 000 Kč. Byla jsem překvapená, jaká pohodová nálada panuje na těchto závodech ( já jsem zvyklá na stres, který panuje každe neofic. závody u nás). Samozřejmě, jak jsem předpokládala Boldy zapoměl jak se odložení a zóny na áčku dělají. V Jumpingu jsme vyhráli 1 000 Kč, ale bylo to těsné, za námi skončila Petra Marčková se Sidíkem a třetí místo obsadila Jana Pucherová s Amálkou. Gratulujeme .

29.5. - 30.5. - 1. Kvalifikační závod reprezentace

Po splnění podmínek ke kvalifikaci na tento závod jsem si řekla proč to nezkusit? Jela jsem se spíše dívat, než abych si dělala ambice, že se nám něco podaří zaběhnout. Věděla jsem jaké parkury staví ruský rozhodčí Michail Kirilov a proto jsem nic neočekávala. O to víc jsem byla překvapená, když se nám s Boldíkem podařilo zaběhnout 2 běhy, z toho jeden čistě a na 1. místě . Mám velikou radost a čekám, jak s pořadím zamíchá další kolo kvalifikaček, které se koná za 3 týdny.

13.5. - 16.5. - Hamburk

Rozhodla jsem se jet na závody do Německa už v lednu. Hamburk zvítězil, protože nedaleko bydlí brácha, který mi nabídl ubytování. Do Hamburku byla cesta daleká, která začala v 19:00 vycestováním z České Třebové. Ve 21:00 jsme dojeli do Prahy, kde jsme si nakoupili dobroty na cestu, naposledy jsme vyvenčili pejsky a pak jsme vyrazili. Jízda byla nekonečná, hlavně ovlivněná nefunkčním turbem, které nám nedovolilo jet více jak 120 - 130 km/h. Do Harsefeldu jsme přijeli ve 4 hodiny ráno a šli jsme hned spát. Probudili jsme se v 10:00 a vydali se směr přístav do firmy. Ve firmě jsme nechali auto a šli se podívat do města. Cestu nám zpříjemnil vodní přepravník, který nás dopravil z jednoho břehu Labe na druhý.Procházka po Hamburku byla příjemná a dlouhá, bohužel jsme nestihli projížďku po přístavu lodí, ale doufám, že jsme tam nebyli naposledy a stihneme jí jindy :o).

Závody, které měli být dvoudenní byly jednodenní, protože se nepřihlásilo tolik závodníků, které očekávali. Po příjezdu na místo konání závodů jsem se šla zaprezentovat. Dostala jsem startovní číslo zatavené v plastové kartičce, které jsem po závodě musela odevzdat. Před začátkem závodu měla paní rozhodčí malý proslov, který mimo jiné upozorňoval závodníky, že po doběhu si mají psa uvázat ještě v prostoru parkuru. Závod začal kategorií SA a to co jsem viděla mě docela překvapilo. Závodníci se psy neběželi, ale spíše šli a i přes to bylo poměrně hodně diskvalifikací. Když přišla na kategorii skupina LA uběhlo poměrně hodně času. Mezitím jsem pochytila další zajímovosti.... Závodníci byli velice disciplinovaní, stáli připravení na startu a čekali až na ně příjde řada, psi znuděně seděli vedle nich a čekali také. Nebyli tam vidět žádné emoce, žádné rozehřátí psa před startem (kromě pár jedinců) a proto to také tak vypadalo. Spočítala bych na prstech jedné ruky kolik psů běželo s radostí a nasazením. Když přišel Boldy na start, těšil se jako malý kluk (ostatně jako vždy ). Běželi jsme bezvadně, ale bohužel nám spadla laťka a tím jsme s časem lepším o hodně sekund skončili na 3. místě. Další běh byla zkouška, tu jsme dali na 1. místě s čistým štítem a bez konkurenčně. Německé agility mě zklamalo, čekala jsem větší konkurenci i prestiž, ale dokážu to připrovnat k menším neoficiálním závodům v ČR. Večer jsme strávili na návštěvě u tety, která nechala rozehřát gril a čekala nás hostina v podobě grilovaného masíčka, to mají Němci vynikající .

V neděli jsme se vraceli domů. Byl to nádherný prodloužený víkend, který jsem si vážně užila .

8.5. - KENNEL CUP

Po domluvě s Verunkou Čechovou jsme vyrazily na závody do až do Práglu. Závod chovatelských stanic pořádal Tonda Grygar a pískal mu Tomík Glabazňa. Jako vždy, byly Tomíkovi parkury záludné i běhavé zároveň. Vydařil se nám Jumping, který jsme doběhli na 2. místě a zároveň se tím nominovali do paralelního běhu. Tam jsme se dostali do finále s Honzou Smočkem, který nás porazil. Tímto nám druhé místo zůstalo . Ve zkoušce Boldánek skočil áčko, tím mě naštval a tak jsem ho opravila. Dalším závodem byl závod dvojic, který jsem běžela společně s Tondou Divišem a Boldyho bráchou Béďou. Béďa se disknul a tak jsem to s hafoušem Boldym zaběhla pro radost. Do posledního běhu jsme se dostali skrze Béďu, který vyhrál zkoušku a tím se automaticky celá chovatelská stanice nominovala do finále Open. Zde mi Boldy opět skočil áčko, a tak jsem ho opět diskvalifikovala. Závody se vydařily a Verunka mi dělala příjemnou společnost :o).

1.5. - Rožnov pod Radhoštěm

Po dlouhé době jsem nejela nikam na závody, ale na svatbu Lenky Cábové a Miroslava Svaka . Tož moravská svatba má něco do sebe... Obřad byl v kostele a večer hrála cimbálovka

24.4. - 25.4. Čebín - Čebínský král

Tyto závody přijel posuzovat Lee Gibson až z Velké Británie. V České Republice to byla jeho premiéra a musím uznat, že je sypaťák, který umí stavět tratě. Na zdánlivě jednoduché trati se diskvalifikovalo poměrně hodně týmů. Boldík se v Aglity a Zkoušce LA2 diskvalifikoval, ale vynahradil mi to v Jumpingu, který zaběhl čistě a skončil na 1. místě. Tímto během se nominoval na neděli do finálového běhu. Nedělní Jumping jsme měli chybu díky shozené překážce a tím jsme se umístili na 11. místě. Zkouška LA2 opět disk. Ve finálovém běhu jsem svojí neopatrností vyvedla Boldíka do odmítačky a z 20 závodníků jsme skončili na 5. místě .

17.4. - 18.4. Hradec Králové - Zlatá překážka

Lenka Pánková, Jitka Novotná a Petr Rybář nám postavili tratě v Hradci Králové. Petr Rybář posuzoval v sobotu zkoušky a Lenka s Jitkou zkoušky i otevřené běhy. Byly postavené 2 parkury. Jeden venku a jeden v hale. V sobotu jsem běhala s Boldym a s Majlou (pejsek kamarádky, která byla v Egyptě a já jsem jí hlídala). V neděli se k nim přidala i Amálka.

S Boldíkem jsem byla rozhodnutá, že závody pojmu trochu trnéninkově a v případě odskočené zóny si jí opravím. V první běhu Agility, bylo Ačko myslím 15 překážka a až do té to měl Boldík čisté, takže oprava zóny se nekonala (nebyla odskočená, ale ani zastavená) a jak jsem později zjistila, byl Boldy vzorný a ostatní zóny byly v pořádku a perfektní.  Měli jsme dobře našlápnuto a před posledním během jsme byli průběžně na 3. místě v součtu, ale poslední běh Jumping jsem stála jak trubka a Boldík skočil jinou překážku a tím jsme se diskvalifikovali .

S Majlou to byla premiéra. Je to fenka Jack Russel Teriéra a běhali jsme v kategorii SA1. Byla to docela honička, protože většinou zároveň začínali kategorie LA a SA. S Majlou jsem závodila bez jakéhokoliv tréninku a znalosti tohoto plemene (když se mi vyvenčila na parkuru, poznala jsem, že bych jí měla hlídat, aby udělala potřebu tam kde má) Sice jsme nic nevyhrály, ale to nám nevadilo, protože běháme pro radost .

V neděli přijela Jana Pucherová s manželem a Amálkou. Amálka byla opět v dobré náladě a byla s ní radost běhat. Amálka reagovala na sebemenší pohyb těla, bohužel nám chybělo trochu štěstí a mé opatrnosti a 3x jsme se diskvalifikovali. JJ, chce to závodit, závodit, závodit a detaily se vychytaj

10.4. - 11.4. Chvalnov - Chvalnovská pohodička

5.4. - Vilémovice - Vilémovický dvojhrb

Závody (dvojzkoušky) se konali na Velikonoční pondělí. Bylo to poprvé, kdy jsem nebyla na velikonoce doma a vůbec nelituji. Zároveň se jednalo o první závody na trávě a bylo to poznat .  Konečně jsem byla tam, kde jsem měla být a trapně se nebořila na místě.

Celý závodní den nám propšel a trať byla v kluzském stavu. Ale to Boldyho ani mě neodradilo a i když jsem občas v prvním běhu zabruslila, doběhli jsme s jednou chybou na 5. místě. Ve druhém běhu mi Boldík vystartoval dřív (před závodem jsem netrénovala odložení ), ale perfektně jsme to zvládli. Boldy reagoval na povely a dával si pozor kam má běžet. Měli jsme nejrychlejší čas a skočili jsme na 1. místě. Tím jsme si splnili zkoušky na velkou kvalifikaci, 2 zkoušky na reubliku ( ještě 3) a jednu zkoušku pro přestoupení do kategorie LA3.

Dostala jsem velikou příležitost závodit s další borderkou, fenečkou Amálkou od Jany Pucherové. Jana je má kamaradka, která nyní nemůže ze zdravotních důvodů závodit a tak mi svěřila svého miláčka na závody. Amálka je poklad. Jana jí vše velice dobře naučila a já jen sklízím ovoce . Amálka mě oba běhy bedlivě sledovala a plnila každý můj povel. Její snaha byla opravdu veliká a také její rychlost. Bohužel nám spadli nějalé laťky (tou rychlostí je sfouknul vítr ) První závod 2. místo. Ve druhém běhu nevím, ale celkový součet 3. místo.

Videa Amálky i Boldyho budou co nevidět ve videogalerii. Pro Amálku bude galerie zvlášť.

13.3. - 14.3. Horka nad Moravou

Poslední dvoudenní závody tohoto seriálu pískal Tonda Grygar. Jelikož jsem u něj poměrně intenzivně v loňské roce trénovala, těšila jsem se, co si pro nás připraví. A připravil se. V jumpingu a zkoušce disk (ta zkouška byla moje, krásný běh a já Boldíka navedla špatně). V agility jsme obsadily 13. místo. Druhý den mi Tondovi tratě nesedli vůbec, hlavně jumping. Zkouška byla pouze s jednou zónovou překážkou (áčkem) velice vtipná, až jednoduchá a my tam udělali 2 chyby a skončili na 16. místě!!! To bych si fakt dala facku. Agility jsme doběhli se dvěmi chybami na 9. místě.

6.3. - 7.3. Motěšice - CSI:2010

S Bárou Štouračovou jsme se domluvily, že pojedeme na mezinárodní závody k našim sousedům na Slovensko. Mají zde totiž jednu z nejlepších krytých koňských hal, v jakých jsem kdy běhala. Bára se nakonec nemohla z osobních důvodů zúčastnit, ale nahradila jí Lenka Cábová, ke které jsem přijela již den předem, abych ráno nemusela zbytečně vstávat. Závody pískali Gabi Steppan, Bernd Hüppe a Pavol Vakonič. Parkury byly velice pěkné a zapeklité. Závody jsem si vychutnávala a zjistila jsem, kde máme nedostatky. Sice výsledky neodpovídají,ale já jsem byla se závody spokojená. V prvním závodě (jumping) 15. místo..to byl slibný začátek, ale v zápětí jsme se dikvalifikovali v agility. Zkouška LA2 13. místo. Speciální jumping Disk.

Po prvním dnu jsme se ubytovali v Trenčíně na ubytovně, která se nám vůbec nelíbila. Bylo to daleko, a bylo to drahé (oproti hotelu Sonáta, kde jsme byly ubytované v listopadu). Navíc jsme museli mít každá svůj pokoj, protože Lenky Teri velice voněla Chestrovi, který na ní stále naskakoval.

Druhý den byl s doběhnutými parkury opačný... Jumping a zkouška dikvalifikace, agility 16. místo.

27.2. - 28.2. Hradec Králové - OPSION 08 

Na závodech se uvolnilo místo a proto jsme s Boldym jeli do HK. Závody pískala Lenka Pánková a to slibovalo zajímavé parkury s technickými prvky. Běhalo se na povrchu písek/piliny, který byl velice dobře provlhčený a uválcovaný. Bylo to pevné skoro jako zem, nebo hlína a Ti co závodili mezi posledními měli stejný podklad, jako ti co běhali první. V prvním běhu jsme s Boldym udělali nějaké chyby a proto jsme skončili na 19. místě. Zkouška a jumping dopadli špatně. Diskvalifikovali jsme se. V neděli jsme si vše nakonec vynahradily. V agility a jumpingu jsme doběhli pro 3. místo. Při zkoušce jsem zmatkovala a Boldíka jsem diskvalifikovala. Byl to krásný víkend, plný sluníčka a tajícího sněhu.

20.2. Horka nad Moravou

Po úspěchu ve Sviadnově jsem se rozhodla, že na závodech v Horce budu s Boldym startovat v kategorii LA2. Písek měli oproti minulým závodům trochu navlhčený, ale stejně jsme se bořili. Navíc jsme závodili mezi posledními a měli jsme opravdu stížené podmínky. Parkury rozhodčího Tomáše Glabazni, byli skvělé. Opradu bych si je velice ráda zaběhla znovu, ale na trochu lepším povrchu (tráva). Horka mi nosí zřejmě smůlu. Protože 3x diskvalifikace je smůla...opravdu.

13.2. - 14.2. závody Sviadnov - Dostáls open

Na tyto závody jsme vyrazili spolu s Bárou už v pátek večer. Měli jsme zajištěné přespání u Lenky Cábové. Bylo to příjemné, protože jinak bychom museli jet brzy ráno a takto jsme si mohli trochu přispat . Protože má Lenka už starší auto, domluvili jsme se, že pojede s námi. Bylo to trochu těsné...3 ženský a 6 psů, ale zvládli jsme to. Závody začali s lehkým zpožděním...nejprve jumping. Výborný závod, ale protože jsem si nepohlídala překážku, Boldík jí oběhnul a měli jsme jedno odmítnutí. Bylo z toho 5. místo. Zkouška A1 byla s chybou, ale měli jí všichni, byli jsme na bedně, protože jsme byli nejrychlejší - 1. místo. V agility jsme dopadli špatně, protože Boldy shodil 2 překážky a měl 1 odmítnutí. Nakonec 12. místo. Protože jsme zde zůstali přes noc, jeli jsme ze závodů na večeři. Pejsky jsme nechali v autě, aby odpočívali . Báječně jsme si pochutnali a pak nás čekalo ubytování v ubytovacím domě ve Frýdku - Místku. Říká se, že co se vám zdá tam, kde poprvé spíte, většinou se to splní. Mě se zdálo, že vyhraju nedělní agility a splnilo se to . Zkouška A1 byla čistá, a proto 1. místo. Jumping jsem Boldymu slušně po....a. Stála jsem jak tvrdý y a chtěla jsem, aby Boldy oběhl překáku. On jí skočil samozřejmě z druhého směru. Byli jsme diskvalifikovaní. Celé závody pořádali Dostálovic. Petr Dostál závody pískal a musím říci, že to byly super závody se skvělými parkury, plnými vražedných rovinek, kde jsme museli být rychlejší než vítr :o). Závody měli také vyhodnocení všech běhu a stanovení pořadí i pokud jsme byli diskvalifikovaní. Takto jsme s Boldíkem obsadili v součtu A1 1.místo

Chtěla jsem dát výsledkům větší přehled, proto jsem udělala samostatnou stránku. 

 1.2. Boldy má narozeniny

Boldík dne slaví narozeniny. Bohužel díky starostem, které vznikly vyhořením bytu mého přítele, nemám čas to s ním oslavit. Ale protože napadl sníh, udělala jsem Boldymu  radost a sníh jsem odklízela. Boldy miluje skákat do sněhu, který házím lopatou. V nejbližší době přidám video .

30.1. Horka nad Moravou

Závody dopadly katastrofálně. Parkury Lenky Pánkové by byly výborné, pokud by se běhalo na trochu zpevněném povrchu. Protože zamrzla voda, tak písek v hale nebyl navlhčený a bořil se jako byste byli na pláži. Prostě jsem nestíhala být tam kde jsem měla být a Boldy si proto našel svojí vlastní trasu. Všechny běhy byly Disk.

 

24.1.2010

Nové fotkyObrazek