Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2009

4. 1. 2010

 

27.12. 2009 Coursing Chrudim

Jako další alternativu pro vybití energie jsme s Boldíkem vyzkoušeli coursing. Po úvodním školení jsme přišli na plochu, která měřila asi 100 m., byla to pouze tréninková verze, abychom věděli, zda bude mít pes o střapec zájem. Někteří pejsci se zajímali více, někteří vůbec.

Boldy měl v prvním momentě o střapec zájem, ale nebyl si vůbec jistý a nevěděl co si o tom má myslet. Trochu zaváhal a paní, která ovládala naviják střapec zastavila. Když k němu doběhl, střapec zašustil a znovu se dal do pohybu. Boldy se lekl, kouknul na mě, dal čenich k zemi a když necítil žádné zvířatko otočil se a vrátil se ke mně. Tak skončil náš pokus, protože o další běhy nměl zájem vůbec.

Ale kdo mě velice překvapil, byl Chester. Když uviděl, že něco lítá po zemi, začal na to strašně štěkat. A protože Boldy neměl zájem, pustila jsem Chestra.  Chesí byl úžasnej, letěl za tím jako blázen, ale škoda, že je mu 9 let. Psi běhají závody pouze do 8 roků. Možná, že pokud bude nějaký tréninkový couring v okolí, se tam vydáme a Chestr si zaběhá 

 

5.12. 2009 Horka nad Moravou

Na závody, které byly obsazené do 24 hodin od zveřejnění propozic jsem se dostala úplně náhodou. Den před závody, pozdě odpoledne jsem zavolala panu Palatovi a ten mi řekl, že se uvolnila 2 místa. Závolala jsem Báře Š., která mi mimochodem psala email, zda nemám nějaké volné místo do Horky 14 dní před závody... Bárá měla radost, že pojedeme na závody a já měla radost, že mě tam poveze. (Když jsem skončila pracovní poměr ve Vodafonu, přišla jsem o auto a ostatní hračky :o(). Závody pískal Tonda Diviš. Tratě byly běhatelné, ale s Boldíkem se nám nedařilo. V jumpingu jsme se diskli. Ve zkoušce A1 jsme se diskli, díky šikmému náběhu na dálku a Boldík jí neskočil správným směrem a v agility mě Boldy hodně naštval, protože si běžel pro hračku. Nyní už vím, že ho nemůžu nechat hračku vyplivnou a nechat volně ležet, protože si pamatuje kde jí nechal, ale vezmu jí do ruky a někam jí odhodím....

Výsledky:

Agility          disk

A1               disk

Jumping      disk

 

 

21.11. - 22.11. 2009 Motěšice - Euro-Cup 2009

Na závody, které se konaly na Slovensku jsem se těšila. Parkury, které zde byly postavené od Lenky Pánkové a Ericha Hutnnera byly velice nápadité. První se běžel Jumping od Ericha. Velice příjemná dráha, kterou jsem se těšila zaběhnout, ale Boldy mi to neumožnil. Nepočkal na startu a jelikož šel dřív než jsem čekala diskvalifikoval se na třetí překážce. Ale běh jsme si poté užili a doběhli si celý parkur. Mezi tím na druhém parkuru byla postavená dráha od Lenky Pánkové, Agility. Zde jsem to zkazila já, takže jsme se opět diskvalifikovali. Zkouška A1 se nám vydařila. Byla rychlá a pokud by Boldík nepřeběhl kladinu, kterou nakonec skočil z boku,ale bohužel nad zónou nebylo by naše umístění bramborové.... V sobotu se navíc měhal speciální jumping, který postavil Pavel Vakonič. Nejtěžší prvek rozlišovačku tunelu a slalomu, který byl hned ze začátku Boldík zvládl skvěle. Ale jelikož se běhalo při umělém osvětlení Boldík přeběhl kruh, který neviděl. Bylo z toho odmítnutí a 9 místo.

Druhý den jsme začínali zkouškou A1, kterou postavil Hutnner. Ani nebyla tak těžká a Boldíka jsem diskvalifikovala tam, kde bych to nečekala, ale jelikož doběhl pouze 1 tým můžete si domyslet, jak to asi vypadalo . Závod agility, který postavil také Hutnner jsme doběhli čistě!!!! S umístěním bramborová medaile . Poslední jumping od Lenky Pánkové byl úžasný, ale Boldy běžel do jiné díry tunelu a ke konci parkuru se diskvalifikoval.

Mé hodnocení - závody byly povedené, parkury běhavé .

Naše výsledky: Sobota                                Neděle

                 Agility       disk                                        Agility     4. místo

                 Jumping     disk                                        Jumping   disk

                 Jumping spec. 9. místo                               A1           disk

                 A1              4 místo

 

17. 10. - 18. 10. 2009  Hradec Králové - Zlatá překážka

I když je teprve polovina října, nikde není psáno, že by nemělo chumelit. Je to tak, Martin přijel dřív, než jsme ho čekali :o). Závody, které se již několik ročníků konaly ve sportovní hale TJ Slavia v HK, se nyní přemístily do Malšovic (část HK), do jezdeckého areálu na bezvadně udržovaný trávník pod čisté nebe. Z důvodu nepřízně počasí pořadatelé ihned v úvodu zrušily běh družstev, který na konci závodů nahradili losováním startovních čísel. S Boldíkem jsme díky tomu vyhráli balíček ovoce . Zlatou překážku posuzovali manželé Lukáčovi na dvou parkurech. Díky hostování Petra Dostála jsmě měli čest běhat jeho Agility parkur.

Sobotní zkouška, kterou postavila Ivetka ihned v úvodu byla velice důmyslná, ale se správným vedením psa se dala zaběhnout. Vypadala hrozivě, ale bylo to OK. Disků byla méně než polovina. Zato na Jumpingu se ukázalo, jak dokáže být tunel veselá past :o). Agility parkur od Petra dostála byl po Ivetce balzám na duši a až na dvě chybičky v náběhu na slalom to byl velice vydařený běh.

Nedělní běhy od Romana Lukáče se nám také líbily víc než od Ivetky. Poslední běh 
Agility od hostujícího Petra Dostála už nebyl tak jednoduchý jako den před tím. Boldy bez ztráty kytičky, se 100% zónama skončil na 5. místě z 55 závodících!!!

Naše výsledky: Sobota                                   Neděle

                 Agility       17. místo                                        Agility       5. místo

                 Jumping     dis                                                Jumping     dis

                 LA1            7. místo                                          LA1           4. místo

Celkový součet kategorie LA1: 3. MÍSTO

 

 

3. 10. - 4. 10. 2009 Nymburk - FitminCup a A1 agility pohár

Jelikož jsem s Boldym stále v kategorii A1, chtěla jsem porovnat naše síly s dalšími tými ve stejné kategorii.

První den byl oficiální, který pískal Zdeněk Spolek. Parkury měl zajímavé... Boldymu se povedly všechny běhy a nediskvalifikoval se . Zóny, které jsem ve Chvalnově "trénovala" se vyplatili, protože byly všechny 100%. V běhu Agility jsem si dovolila trapně Boldyho nechat na zóně a přeběhnout si před ním na lepší stranu. Vysloužili jsme si trestné body za čas a 3.místo :o).

Druhý den byly neoficiální závody, které měly zajímavé soutěže...

1) slalom, který měl celkem 24 tyčí (Boldy si s tím perfektně poradil a i když jsme si ho vyzkoušeli před závodem pouze jednou, zvladnul ho zaběhnou na poprvé a na 4.místě)

2) parkur agility. První část byl parkur, který se měl běžet podle pořadí s celkovým počtem 15 překážek. Po doběhnutí této části (pes se nesmí diskvalifikovat - pak je vyloučen) navazovala část, kde jsme podle překonání překážek sbíraly body. Celkový čas, který byl určen dohromady včetně parkuru bylo 80 vteřin. Začínalo se a muselo se skončit na stejné překážce. Boldyho to velice bavilo, ale já jsem měla problémy s fizičkou. A nebyla jsem sama. Problémy s dechem mělo víc psovodů . Tento závod jsme vyhrály!

3) Jumpingový parkur se nám moc nevydařil. Vůbec se mi nelíbil. Boldík se diskvalifikoval na předposlední překážce..,

Po těchto dvou dnech závodění, kdy jsme za každý závod sbíraly body, jsme celkově skončili na 1. MÍSTĚ .

 

Naše výsledky: Sobota                                   Neděle

                 Agility       3. místo                                         Agility      1. místo

                 Jumping      12. místo                                      Jumping     dis

                 LA1          2. místo                                           Slalom       4. místo

Celkové umístění A1 poháru: 1. MÍSTO

  

 

 

 

 

26. 9. - 27. 9. 2009 Chvalnov - Chvalnovská pohodička VII

Na tyto závody pozval Tomáš Glabazňa ruského rozhodčího Mikhaila Kirillova a bylo co běhat!!! Mikhail staví tratě, u kterých nestačí pouze slepě běžet od překážky k překážce, ale je velice důležité si trať pořádně prohlédnout a přečíst... Bylo zde mnoho nenápadných pastí, u kterých se hodně týmů diskvalifikovalo. Za sebe mohu říct, že jsem nezaběhla žádný z Mikhailových parkurů. Od Tomáše se mi s Boldíkem povedl zaběhnout sobotní Jumping a skončili jsme na prvním místě . Jelikož Bolďas nerespektoval zóny, druhý den jsem na radu Martiny Wassebauerové pojala zkoušku a agility treninkově a na zóny jsem ho vracela. Na první pokus zastavil až při posledním běhu na poslední zónové překážce .

Naše výsledky: Sobota                                   Neděle

                 Agility       dis                                                Agility      dis

                 Jumping      1. místo                                        Jumping     dis

                 LA1          2. místo                                           LA1         dis

 

 

 

 

 

20.9. První video z agility

Založila jsem si účet na STREAMU a budu zde nahrávat všechna videa ze závodů. Bohužel to trochu trvá, než se to nahraje a proto to bude také déle trvat :o)))

 

 

19.9. Lukovské tunýlkaření

Na poslední chvíli jsem se rozhodla, že s Boldym pojedeme do Lukové na neoficiální závody. Na ty já nerada jezdím, ale protože jsem si potřebovala s Boldym upevnit zóny, rozhodla jsem se obětovat 200 Kč a na závody se vydat. Dobře jsem udělala a vůbec nelituji. Lukováci měli závody skvěle připravené. Dokonce trať měřili kolečkem . První závod byly agility. Po Áčku jsme skončili, protože Boldy ukázkově odskočil nad zónou, vrátila jsem ho a překážku opravila. Ani to nepomohlo a Boldy šel na áčko po třetí. Pak jsem ho chytla, aby si to uvědomil. Parku jsem pak doběhla. Zónu na kladině udělal v pořádku :o). Jumping jsme doběhli s odmítnutím ve slalomu  na osmém místě. V tunýlkaření, kam šel Boldy celkem 13x do tunelu jsme se diskli. Musím však říct, že Boldyho tunely bavily a pokud bych špatně neukázala, měli jsme nejrychlejší čas. Video se mi bohužel nepovedlo natočit.

Naše výsledky:      jumping - 8 místo        agility - disk       tunýlkaření - disk

 

12.9. - 13.9. Mistrovství ČR

 Kvalifikaci na závody získal Boldy už v létě a protože se konaly poze 30 km od nás, rozhodla jsem se, že pojedu závodit. Těšila jsem se na zajímavé parkury, které prověří naše dovednosti. Na atmosféru, která tak velké závody provází a v neposlední řadě také na kamarády. V sobotu se začínalo závodem družstev. Ve složení Víťa Pilc s Elizabet, Kateřina Malačková s Lucky, Hanka Honsová s Oskarem a já s Boldym. Naše družstvo 2x mix a borderky se bohužel ani jeden den neumístilo. Vždy dva z družstva doběhli a dva se diskvalifikovali. V jednotlivcích také žádná sláva. Parkury byly postavené tak, že v každém běhu se běžel prvek, kterému se říká aut (pes musí překážku oběhnou a skočit jí k psovodovi) . Výhodu měli Ti, kteří byli s pejskem sehraní. Bylo vidět spousta typů vedení, ale nejvíce se osvědčil ten, kde byl pejsek v plném soustředění a sledoval pohyby psovoda.

Naše výsledky:    

Agility družstev - Boldy doběhnul (:o))       Jumping jednotlivci - disk

                            

Jumping družstev - Boldy disk (:O()           Agility jednotlivci - disk

 

6.9. - Koně v pohybu

Dnes jsme nebyly na žádných závodech,ale jeli jsme se podívat do Pardubic na akci. Původně jsem chtěla vzít mámu s malou ségrou, ta ale dostala rýmu a zvýšenou teplotu takže zůstaly doma. Lístky byly zajištěné u Jitky Látalové, která s dcerou Janou předváděli pasení ovcí. To se Boldymu moc líbilo - pokud by měl možnost, běžel by pro ně a přivedl je, ale byl přivázaný na vodítku :o)).

 

 

29.8. - 30.8. Podhorský skok - Fitmin cup

Závody, které jsme pořádali na našem cvičáku bych označila průměrem. První den byl neoficiální závod, který pískala Hela Chrastilová. Ráno začalo trochu organizačním trápením, ale pak to docela šlo. Závodila jsem také s Chesterem, který závodil na snížených překážkách a docela mu to šlo. V agility i jumbingu byl na 1. místě . S Boldym jsem byla 2x na třetím místě.

Druhý den byl oficiální závod Fitmin cup. První se běžel jumping. Boldy šel moc hezky,ale před koncem skočil špatnou překážku. Druhý zkouškový běh Boldy shodil překážku a tím se posunul na páté místo. Parkury byly moc hezké  a stavěla je paní Plíštilová.

Naše výsledky - Boldy - neděle:     Jumping - disk      A1 - 5.místo

 

 

22.8. Lysá nad Labem - Hurá na republiku

Do Lysé nad Labem jsem se přihlásila, protože se běhal pouze Jumping a hned 4x. Posuzovala ho Veronika Vostrá.

První běh byl pro nás ideální. Byla to skoro rovinka a Boldymu se běhala velice dobře. Další parkur byl o něco více technicky náročnější a s Boldíkem jsme se diskvalifikovali. Ostatní běhy jsme s Bolďasem zvladli a doběhli dokonce i jeden čistě .

Naše výsledky:    Jumping 1 - 10. místo     Jumping 2 - disk     Jumping 3 - 12. místo    

                           Jumping 4 - 2. místo

 

15.8. Žamberk - O pohár Fitmin 

Pohár Fitmi jsme nezískali, ale zato jsme si užili skvělý den na závodech. Parkury stavěl pan Spolek a připravil si velice důmyslné tratě. V jumpingu jsme se čistě diskli, ve zkoušce jsme doběhli na 3. místě (tomu jsem vážně nemohla uvěřit, protože Boldík měl pár úletů na parkuru a tak jsme přišli o drahocené vteřiny). Agility jsem nás diskla záměrně. Boldy doslova přelétnul houpačku a na áčku taky nezastavil. Proto jsem ho vrátila a zónovou překážku opravila. Při doběhu jsem si vyzkoušela pár triků a Boldíkovi to krásně vyšlo.

Naše výsledky:    Jumping  -  disk                Zkouška  -  3.místo           

                            Agility   -   disk

 

14.8. První fotky v galerii 

 

6.6. - 7.6. Kamenný Mlyn - Cup Mania

O těchto závodech se mi zmínila kamarádka Iveta Mihulová, která se sem chystala. Protože se k těmto závodům vztahovalo i 6. Majstrovstvá Slovenska Border kolií, přihlásila jsem se. Závody posuzovali 3 rozhodčí. Ivetka Lukáčová ze Slovenska, Alice Glöcknerová z ČR a z Rakouska Gabi Steppan. Parkury od Ivetky mě v sobotu docela překvapily. Jsem zvyklá, že staví tratě u kterých musí psovod přemýšlet, ale díky organizaci, kterou právě pořádal Slovenský agility klub Pedigree, postavila Ivetka lehčí běhavější parkur, který někteří pejsci proběhli velkou rychlostí, ale s malou chybou v podobě spadlé laťky. Na neděli se Ivetka trochu lépe vyspala a postavila něco, co jí bylo více podobné . Naše Alice měla moc pěkné běhavé parkury, které však obsahovali pasti, pasti pastičky . Rakouská rozhodčí měla také moc hezké parkury, které byly běhavé a zároveň i technické. Jen se mi nelíbilo posuzování zón, které měla Gabi velice benevolentní a spoustě pejskům je odpouštěla. V sobotu Alice postavila Agility běh pro Borderky. Boldy skončil se skočenou zónou na 5 místě. V neděli postavila velice pěkný Jumping Gabi. Tam jsme se s Boldíkem bohužel diskli . Byly to moc hezké závody a budu na ně moc ráda vzpomínat.

Naše výsledky: Sobota                                   Neděle

                       Agility       dis                         Agility       dis

                       Jumping    5                            Jumping    si nepamatuji

                       LA1          dis                           LA1           asi 5

                       Mistrovství 5/49                        Mistrovství dis

 

30.5. - 31.5. Větřkovice - Moravskoslezský pohár

Na poslední víkend v květnu jsem neměla žádný program, proto jsem se přihlásila do Větřkovic. Díky konaným kvalifikačkám a nepříznivému počasí čítalo startovní pole kolem 50 závodníků ve všech kategoriích. Rozhodčí pro tyto závody byla Lenka Pánková, která stavěla tratě navzdory nepříznivému počasí velice svědomitě, s rovnými náběhy na zónové překážky. Jak už to bývá, při běhu posledních závodníků se počasí uklidnilo a začalo svítit sluníčko. V něděli se ale znovu zatáhlo a chvílemi byly opravdu silné přeháňky. Můj obdiv patří Lence, která v těch největších deštích stavěla parkur. Na prohlídku a závod se počasí vždy trochu uklidnilo. Posledním nedělním během mělo být Agility, ale jelikož se znovu zpustila silná přeháňka, rozhodli jsme pro zdraví psů a postavil se Jumping.

Naše výsledky: Sobota                                  Neděle 

                        Agility     1/16                       Jumping I  dis/17

                        Jumping  dis/16                      Jumping II  8/17

                        LA1        dis/7                         LA1           2/8

 

 

23.5. - 24.5  Opsion 4

Na Opsion 4 jsem se velice těšila, už jen proto, že mají skvělé organizátory, kteří pozvali ještě lepší rozhodčí Ivetku a Romana Lukáčovi, do svělého prostředí u vodní nádrže Rozkoš. Parkury od Lukáčů obsahují jak těžší pasáže, tak i sekvence, kde se může pejsek rozběhnout. V neděli Roman přízpůsobil poslední běh teplému počasí a myslel i na unavenější pejsky a jejich paničky. Postavil velice pěkně běhavý parkur, kde měl pejsek možnost projevit svojí rychlost a i Ti, kterým se moc nechtělo, běželi s radostí a s chutí .

Naše výsledky:  Sobota                                        Neděle

                        Jumping 35/64                              Jumping  24/58

                         LA1      dis/23                              La1         dis/23

                         Agility   5/64                                Agility     dis/58

 

 

16.5. RYCHNOVSKÝ RARÁŠEK

Závody, které pískala Alice Glöcknerová se nám moc nepovedly. Možná to bylo špatným počasím nebo nedostatkem spánku. Alice se snažila postavit parkur na mírně svažitém terénu, aby byl pro pejsky i psovody co nejvíce vyhovující. Je pravda, že když se musíte rozběhnout do kopce, dá to práci :o).

Naše výsledky: Jumping         19/44                Agility       disk/44

                         Zkouška LA1  disk/19

 

 

8.5. KENNEL CUP

A je to na světě, naše první aktualizace  

V pátek jsme jeli s kamarádkou Janou a její Scheyllou na závody do Prahy. A jelikož Jana má ještě malou Amálku, kterou chce zvykat na závodní prostředí vzali jsme jí sebou. Boldík se měl skvěle, dvě ženský jen pro sebe .  Po malém bloudění jsme dojeli na závodní plochu do kempu v Měchenicích. Bylo krásné slunné počasí a Tomáš Glabazňa, který celé závody pískal měl postavený parkur pro SA a MA závodníky. Pro LA překážky malinko přesunul, roztáhl a my jsme mohli jít na prohlídku. V závodě jsme měli odmítnutí na slalomu a jednu shozenou laťku. Ze 34 závodníků jsme obsadily 11. místo. Další závod byla zkouška. Za krásný bezchybný běh obsadil Boldík 1. místo . V závodu dvojic jsem Boldíka nepohlídla a po slalomu mi vběhl na jinou překážku a bohužel jsme se diskli. Moc mě to mrzí, protože jsme ho běžely s Janou dohromady a já jí připravila o místo na bedně . Protože jsme ve zkoušce obsadily 1. místo, automaticky jsme se nominovali do finále chovatelských stanic. Jelikož to byl poslední závod, sluníčko pražilo a na mě se podepsala únava (opravdu nejsem zvyklá vstávat ve 4:00 ) celý běh byl zkažený. Kde jsem měla stát, tam jsem nebyla a Boldík nevěděl co si o tom má myslet. Byly z toho 3 odmítnutí a disk... Závod chovatelských stanic nakonel za LA vyhrála Bohemia Alké, která dostala jako cenu výborný dort o který se s ostatními podělili stejně jako SA i MA vítězové. Při zpáteční cestě jsme se jeli podívat na štěnátka ke Standovi Maškovi a k mému dědovi pro kolo. Pak jsme si to namířily rovnou domů.

Boldyho výsledky: Jumping     11/34                   Závod dvojic (Jump/agi)             disk

                             Zkouška     1/17                    Finále chovatelských stanic         disk